III Warsztaty POL-OPENSCREEN (2)

calendar_today17.04.2023

Poniżej, w uzupełnieniu do zaproszenia przesłanego wcześniej, kilka dodatkowych informacji dotyczących III Warsztatów Krajowej Biblioteki Związków Chemicznych POL-OPENSCREEN w dniach 9 i 10 maja (wtorek i środa) 2023.

Warsztaty odbędą się w stylowych wnętrzach Pałacu Juliusza Kindermanna, jednego ze znanych łódzkich fabrykantów przełomu XIX i XX w., w siedzibie Łódzkiego Oddziału PAN, przy ul. Piotrkowskiej 137/139.

III-Warsztaty-POL-OPENSCREEN

Miejsce konferencji jest dogodnie zlokalizowane w centrum miasta, w pobliżu znajduje się szereg hoteli min. Novotel. Ambasador, Butique Hotel, B&B Hotel Łódź Centrum, do Państwa dyspozycji. W pobliżu znajduje się dworzec kolejowy Łódź-Fabryczna.

Dla tych z Państwa którzy nie mieli jeszcze okazji zapoznać się z infrastrukturą KBZCh znajdującą się w siedzibie IBM PAN przy ul. Tylnej 3a zostanie zorganizowany transport i tura w zaplanowanej przerwie.

W programie przewidujemy jak uprzednio 2-3 wykłady plenarne, jednak tym razem będą to prezentacje wiodących polskich firm biotechnologicznych zaangażowanych w poszukiwania nowych leków. Zapraszam wszystkich Państwa i Państwa Współpracowników do zgłaszania prezentacji, na każdą z nich przeznaczone jest 30 min. Tematyka prezentacji dowolna, pożądane jednak aby była związana z zagadnieniem poszukiwania potencjalnych leków i innych związków bioaktywnych, prezentacje oparte na Państwa pracach mile widziane podobnie jak prezentacje przeglądowe poruszające ważne i aktualne zagadnienia w naszej dziedzinie. Byłbym wdzięczny za przesłanie tytułów prezentacji, o ile możliwe do dnia 26 kwietnia.

Udział w Warsztatach jest bezpłatny, organizatorzy pokryją też koszty podróży i zakwaterowania w hotelu w Łodzi dla tych z Państwa którzy będą zainteresowani, zapraszam również do odwiedzenia nowej strony internetowej www.pol-openscreen.pl

Łączę pozdrowienia,

Z poważaniem,

Zbigniew Leśnikowski
______________________________
Prof. dr hab. Zbigniew J. Leśnikowski
Instytut Biologii Medycznej PAN
Kierownik Pracowni Chemii Medycznej
Koordynator POL-OPENSCREEN

ul. Lodowa 106
93-232 Łódź
Tel.: (+48) 42 209 33 80
Fax: (+48) 42 272 36 30
E-mail: zlesnikowski@cbm.pan.pl
www.ibmpan.pl